Що являє собою процедура закриття ТОВ
В українських законах прописаний порядок ліквідації ТОВ:
перш за все, необхідно, щоб за скасування бізнесу проголосувало не менше 60 відсотків осіб, які є його засновниками, причому мова йде не про всіх осіб, з часткою в цьому бізнесі, а лише про тих, які особисто присутні на засіданні, яке приймає доленосне рішення.
далі створюється ліквідаційна комісія, яка покладає на себе повноваження директора. Новий орган займається подачею документів реєстратору, знімає компанію з обліку в державних органах і вирішує питання про заборгованості перед кредиторами, якщо такі є *.
* Якщо у кредиторів є боргові претензії, вони повинні будуть пред’явити їх протягом двох місяців (60 днів — офіційний термін ліквідації ТОВ), причому повідомляти їх про скасування особисто немає необхідності — достатньо дати оголошення з відповідною інформацією в всеукраїнську газету;
якщо претензії за борговими зобов’язаннями не були висунуті, то після закінчення зазначеного терміну до Єдиного реєстру вноситься інформація про фактично доконаний ліквідації.
окремий пункт — закриття розрахункового рахунку при ліквідації ТОВ. Це обов’язкова умова, яке ставить підприємцю податкова.
Альтернативна ліквідація ТОВ (приєднання)
Ліквідація ооо — натякають на те, що він відносно простий і займає не так вже й багато часу. Короткий зміст даного варіанту полягає в тому, що у фірми в терміновому порядку змінюється директор і засновник або ж відбувається злиття з іншим підприємством, успадковує всі її права та обов’язки.
Ніякого скасування в даному випадку не відбувається — юридична особа продовжує існування, однак початкова мета при цьому досягається — підприємцю вдається зняти з себе тягар відповідальності, оскільки в цій ситуації юридичні поняття реорганізація та ліквідація збігаються. Спрощена ліквідація підприємства — це і шанс заощадити час, і можливість уникнути ревізій з боку податкових. Оскільки фізично компанія нікуди не зникає, в даному випадку проводиться ліквідація без перевірки.
Банкрутство ТОВ і примусова ліквідація
Спосіб, який дозволить закрити фірму і при цьому уникнути виплат за борговими зобов’язаннями, однак цей варіант найбільш складний в плані практичної реалізації. В цьому випадку відбувається оголошення банкрутства, але тільки після численних фінансових перевірок та судового розгляду.
Слід враховувати, що на подібний крок держава йде тільки в крайньому випадку — перед цим Вам буде запропонований ряд реорганізаційних програм, покликаних реанімувати бізнес. Фіктивне банкрутство ТОВ теж малоефективно: якщо компетентні органи викривають підприємця в нечесних намірах — відкриється кримінальне провадження.
Як ліквідувати фірму з боргами
Один з популярних клієнтських питань — закриття підприємства з боргами. Єдиний спосіб досягти цього — оголошення банкрутства, оскільки тоді вже, з юридичної точки зору, відбувається ліквідація компанії без боргів, адже банкрут мати їх не може за визначенням. Разом з тим, варіант цей досить тривалий і складний, та й доступний він далеко не кожному підприємству, але реалізуємо.
Що стосується інших випадків, то тут ліквідація з боргами суперечить законодавству. Чисто теоретично ліквідація з боргами може бути здійснена за допомогою злиття, однак подібні дії викличуть підозри у держави, а це загрожує кримінальними розглядами. Українськими законами допускається тільки закриття підприємства без боргів.
Як закрити ТОВ без діяльності. Не кожна компанія веде активну діяльність — є офіційно зареєстровані фірми, які простоюють роками, після чого благополучно знищуються. Причини розпуску таких компаній гранично прості — бізнесмен остаточно вирішує, що не хоче розвивати свій бізнес в цьому напрямку, і позбавляється від непотрібної компанії, як від баласту.
Сценарій, за яким проходить ліквідація ТОВ без діяльності, нічим не відрізняється від «класичного». Він певною мірою навіть простіше, оскільки в цьому випадку Вам вдасться уникнути серйозних перевірок.